
| Specifications | |
| Product Attribute | Attribute Value |
| Manufacturer Product Number | DT50-P2113 |
| Manufacturer | Sick Optic Electronic |
| Category | Sensors, Transducers, Optical Sensors, Distance Measuring |
| Base Product Number | DT50-P |
| Sensing Distance | 7.87" ~ 787.40" (20 ~ 2000cm) |
| Output Type | Analog |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Current - Supply | 20 mA |
| Operating Temperature | -30°C ~ 65°C |