
| Specifications | |
| Product Attribute | Attribute Value |
| Manufacturer Product Number | 1057651 DT35-B15551 |
| Manufacturer | Sick Optic Electronic |
| Category | Sensors, Transducers, Optical Sensors, Distance Measuring |
| Sensing Distance | 1.97" ~ 472.44" (5 ~ 1200cm) |
| Output Type | Analog, Digital, NPN, PNP, Push-Pull |
| Voltage - Supply | 12V ~ 30V |
| Operating Temperature | -30°C ~ 55°C |