
| Specifications | |
| Product Attribute | Attribute Value |
| Manufacturer Product Number | 1674954-1 |
| Manufacturer | TE Connectivity |
| Category | RF and Wireless, RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets |
| Base Product Number | 167495 |
| Type | Shield Finger |
| Width | 0.102" (2.60mm) |
| Length | 0.177" (4.50mm) |
| Height | 0.079" (2.00mm) |
| Attachment Method | Solder |