
| Specifications | |
| Product Attribute | Attribute Value |
| Manufacturer Product Number | 1478230000 |
| Manufacturer | Weidmuller Inc |
| Category | Power Supplies - External/Internal (Off-Board) |
| Input Type | AC or DC |
| Number of Outputs | 1 |
| AC Voltage - Input | 85 ~ 277 VAC |
| DC Voltage - Input (Min) | 80V |
| DC Voltage - Input (Max) | 370V |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Current - Output (Max) | 10A |
| Power (Watts) | 120W |
| Voltage - Isolation | 4 kV |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Efficiency | 89% |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Features | Adjustable Output, IP20 |
| Size / Dimension | 4.92" L x 1.57" W x 5.12" H (125.0mm x 40.0mm x 130.0mm) |
| Approval Agency | CE, cULus, cuRus, EAC, TUV |