
| Specifications | |
| Product Attribute | Attribute Value |
| Manufacturer Product Number | 1469530000 |
| Manufacturer | Weidmuller Inc |
| Category | Power Supplies - External/Internal (Off-Board) |
| Input Type | AC or DC |
| Number of Outputs | 1 |
| AC Voltage - Input | 320 ~ 575 VAC |
| DC Voltage - Input (Min) | 450V |
| DC Voltage - Input (Max) | 800V |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Current - Output (Max) | 5A |
| Power (Watts) | 120W |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Applications | Industrial, ITE (Commercial) |
| Efficiency | 87% |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Features | Adjustable Output, IP20 |
| Size / Dimension | 3.94" L x 1.57" W x 4.92" H (100.0mm x 40.0mm x 125.0mm) |
| Approval Agency | CE, cULus, EAC, TUV |