
| Specifications | |
| Product Attribute | Attribute Value |
| Manufacturer Product Number | 1469510000 |
| Manufacturer | Weidmuller Inc |
| Category | Power Supplies - External/Internal (Off-Board) |
| Input Type | AC |
| Number of Outputs | 1 |
| AC Voltage - Input | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Current - Output (Max) | 20A |
| Power (Watts) | 480W |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Efficiency | 91% |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C (With Derating) |
| Features | Adjustable Output, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input |
| Size / Dimension | 4.72" L x 3.94" W x 4.92" H (120.0mm x 100.0mm x 125.0mm) |
| Approval Agency | CE, cULus |