
| Specifications | |
| Product Attribute | Attribute Value |
| Manufacturer Product Number | 1469490000 |
| Manufacturer | Weidmuller Inc |
| Category | Power Supplies - External/Internal (Off-Board) |
| Input Type | AC |
| Number of Outputs | 1 |
| AC Voltage - Input | 85 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Current - Output (Max) | 10A |
| Power (Watts) | 240W |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Efficiency | 90% |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Features | Adjustable Output, Load Sharing, Universal Input |
| Size / Dimension | 3.94" L x 2.36" W x 4.92" H (100.0mm x 60.0mm x 125.0mm) |
| Approval Agency | CE, cULus |