
| Specifications | |
| Product Attribute | Attribute Value |
| Manufacturer Product Number | 09200042611 |
| Manufacturer | Harting Connector |
| Category | Connectors, Interconnects, Heavy Duty Connectors, Heavy Duty Connector Inserts, Modules |
| Base Product Number | 09200042 |
| Connector Type | Insert |
| Gender | Male |
| Number of Positions | 4+Ground |
| Size | 3A |
| Termination Style | Screw |
| Voltage Rating | 600V |
| Current Rating (Amps) | 10A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |